O nás

Co je doBAGu

 

Při šití výrobků doBAGu myslíme nejen na funkčnost a odolnost každého kousku, ale nemalá část naší pozornosti se soustředí i na vzhled a líbivost všeho, co naše dílna vypustí do světa. Proto nadšeně vybíráme látky v moderních i retro vzorech a každý hotový kousek z naší dílny je navíc ozdoben, stejně jako dort třešničkou, originálním ručním razítkem v jednom z mnoha designů. Razítka si sami vyrábíme technikou linorytu a poté je na každý sáček, pytlík, obal i tašku ručně tiskneme.

Samozřejmou snahou při výrobě všeho od doBAGu je omezení plastového odpadu a následného dopadu na všechno kolem nás. Šijeme jen z bavlny, podstatnou část našich výtvorů z biobavlny. A hlavně se snažíme ušít a vyrobit všechno tak poctivě a fortelně, aby to vydrželo hodně nakupování, plnění, skladování, tahání a nošení. Prostě, aby každý kousek od nás  na dlouho našel místo po vašem boku, při cestách za nákupem, výlety a zábavou.

 

 

Jak jsme vznikli

 

Jsme dvě mámy od rodin, stejné jako každá druhá, dvě kamarádky, které svedly dohromady naše šikovné ruce. Padly jsme si do noty na kurzu keramiky, který obě navštěvujeme, potkávaly jsme se stále častěji při procházkách s dětmi a časem jsme během našich povídání zjistily, že bychom rády obě něco dělaly. Něco jiného, něž jen vařily, uklízely, venčily, uspávaly a zase uklízely.  Chtěly jsme tvořit. Tvořit něco, co má smysl a cíl.

  V našich rozhovorech, jak už to s dětmi a jejich budoucností bývá, často zazněla slova o ekologii, ochraně přírody, odpadech, neplýtvání a šetření. Obě samozřejmě třídíme, obě snad moc neplýtváme, obě myslíme na budoucí generace. Ale co víc?

Odpady, obaly, plasty, problém dnešní skvělé, rychlé, instantní doby.

Plasty se stejně rychle jako velký objev staly i velkým problémem. A pro nás se tento fakt stal hnacím pohonem. Proto jsme se i my, stejně jako pár prvních vlaštovek před námi, rozhodly alespoň nepatrně přispět ke snížení spotřeby a produkce dalšího plastu, dalšího obalu na jedno použití.

 

Do pytle, znělo z našich úst znovu a znovu. Mě, při každém špatném vrypu do lina, mé kolegyni při každém křivém švu na prototypech budoucích bagů.

Co kus, to originál, říkaly jsme si. Konejšily jsme se slovy, že jde přeci o ruční malovýrobu a tím pádem nemusí být vše úplně dokonalé. Ale s každou další ušitou sadou sáčků nám začínalo docházet, že nechceme jen tak popošívat pytlíky pro vlastní potřebu a radost blízkého okolí. Že bychom se rády představily na českém trhu s originálním, funkčním a dobře zpracovaným produktem.

Od toho okamžiku jsme se více chytly myšlenky bezobalového nakupování, balení a uskladňováni všeho možného. A den za dnem se nám pod rukama rodily nové kousky, z nichž ten poslední konečně splňoval to, co jsme po něm chtěly. Byl pěkný, domyšlený, fortelný.

A tak vznikl základní produkt firmy doBAGu.

Pár pohledů do naší dílny závěrem :)